Antydeska Blog firmowy. Informacje o imitacji drewna.

jak odmienić wygląd balkonu

Jak całkowicie odmienić balkon dzięki panelom imitującym drewno?

Panele drewnopodobne sprawiły, że uzyskaliśmy całkowitą metamorfozę balkonu. Na początek troszeczkę suchych faktów: balkon o wymiarach 1,5 m x 5 m, osłonięty z trzech stron ścianami (popularnie zwany „loggią”). Ściany były bardzo nierówne (pełne znacznych zagłębień i wybrzuszeń). Przed instalacją Paneli zdrapano starą farbę i ściany zagruntowano.

Dzięki temu, że powierzchnia ścian jest znaczna, panele drewnopodobne zdecydowanie wpłynęły na całkowity wygląd balkonu.

imitacja drewna

Użyte panele ścienne to deski o wzorze zwanym Classic Wood oczywiście z rodzaju materiałów budowlanych specjalistycznych (o zwiększonej wytrzymałości i przeznaczonych do trwałej instalacji na elewacjach budynków). Kolor lakierobejcy jakiej użyto do pomalowania paneli to brązowy. Dzięki temu, że panele drewnopodobne są elementem stosunkowo elastycznym ich montaż na bardzo nierównym podłożu nie był zbyt uciążliwy. Jeśli zamiast imitacji drewna zdecydowano by się na płytki ceramiczne to montaż na pewno byłby znacznie trudniejszy i pracochłonny.

deska styropianowa imitacja drewna

Imitacja drewna nadała całej przestrzeni bardzo naturalnego charakteru. Dzięki takim deskom na balkonie uzyskano namiastkę natury, o którą tak ciężko w przypadku mieszkań w bloku. Całość będzie uzupełniona krzewami iglastymi, co jeszcze bardziej podkreśli nowy – naturalny charakter tej przestrzeni.

imitacja drewna na elewacje

 Deski imitujące drewno jakie użyto do tej realizacji można zamówić na naszej stronie firmowej w kategorii: materiały specjalistyczne na elewację (jest tam również pełna specyfikacja techniczna produktu: grubość rdzenia i powłoki).