57 67 77 635 661 161 270bok @antydeska.pl

Blog firmowy – porady, opinie, galerie.

Jak wykończyć narożniki na elewacji?

imitacja drewna na elewacji

Jak wykończyć narożniki na elewacji jeśli zdecydujemy się na imitację deski elewacyjnej Antydeska?

Jak obudować narożniki? Jest to bardzo proste i nie będziemy potrzebować do tego żadnych listew narożnikowych, czy wykończeniowych.

Imitacja drewna na rdzeniu styropianowym

W przypadku desek na rdzeniu styropianowych mamy dwa sposoby wykończenia narożników.

  1. Docinanie desek pod kątem 45 st.

Deski, które spotykają się po obu stronach narożnika możemy w miejscu zetknięcia dociąć pod kątem 45 stopni. Podczas montażu klej z pomiędzy paneli zastępuje nam fugę i dzięki temu łatwo jest zlicować obie deski narożnikowe. Dzięki takiemu docięciu w żadnym miejscu nie będzie widoczny styropianowy rdzeń deski. Będzie widoczna wyłącznie jej wierzchnia powłoka, na której jest warstwaimitująca słoje drewna.

antydeska narożniki

elewacja imitacja drewna

2. Bez docinania desek

W przypadku tej metody nie musimy docinać desek pod kątem 45 stopni tak jak jest to widoczne na zdjęciu poniżej. Należy pamiętać, że Antydeski na rdzeniu styropianowym wykonujemy w ten sposób, że warstwa imitująca słoje drewna znajduje się tylko na jednej płaszczyźnie (z jednej strony). Stosując tę metodę na jednej z dwóch desek narożnikowych, które stykają sie ze sobą będzie widać styropianowy rdzeń jednak możemy go zamaskować delikatnie szlifując papierem ściernym, a po zamalowaniu lakierobejcą powinien on byc już zupełnie niewidoczny.

antydeska

deski elewacyjne

deski elewacyjne drewnopodobne

Imitacja drewna w postaci elastycznych desek

W przypadku desek elastycznych nie musimy maskować rdzenia styropianowego, bo tutaj go po prostu nie ma. Wystarczy przykleić deski obok siebie, a nadmiar kleju z pomiędzy tych paneli zastapi nam fugę miezy deskami.

Podobne artykuły

deski elewacyjne

Jak całkowicie odmienić balkon dzięki panelom elewacyjnym imitującym drewno?

Panele drewnopodobne sprawiły, że uzyskaliśmy całkowitą metamorfozę balkonu. Na początek trochę suchych faktów: balkon o wymiarach (podłogi) 1,5 x 5 metrów, osłonięty z trzech stron ścianami (popularnie zwany „loggią”). Ściany bardzo nierówne (pełne znacznych zagłębień i wybrzuszeń). Przed instalacją paneli imitujących drewno zdrapano starą farbę i ściany zagruntowano. Do odnowienia elewacji użyto paneli elewacyjnych Antydeska […]

Learn More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *