57 67 77 635 661 161 270bok @antydeska.pl

Blog firmowy – porady, opinie, galerie.

Jak całkowicie odmienić balkon dzięki panelom elewacyjnym imitującym drewno?

deski elewacyjne

Panele drewnopodobne sprawiły, że uzyskaliśmy całkowitą metamorfozę balkonu. Na początek trochę suchych faktów: balkon o wymiarach (podłogi) 1,5 x 5 metrów, osłonięty z trzech stron ścianami (popularnie zwany „loggią”). Ściany bardzo nierówne (pełne znacznych zagłębień i wybrzuszeń). Przed instalacją paneli imitujących drewno zdrapano starą farbę i ściany zagruntowano.

imitacja drewna

Do odnowienia elewacji użyto paneli elewacyjnych Antydeska o wzorze Classic Wood. Kolor lakierobejcy jakiej użyto do pomalowania paneli to brąz (lakierobejca dedykowana) natomiast jako podkład zastosowano akrylową farbę elewacyjną w białym kolorze. Z racji tego, że panele są dość elastyczne, montaż na nieównym podłożu nie był zbyt uciążliwy. Jeśli zamiast paneli zdecydowano by się na płytki ceramiczne montaż mółby być nieco utrudniony.

deski elewacyjne imitacja drewna

Dzięki temu, że powierzchnia ścian jest znaczna panele drewnopodobne istotnie wpłynęły na całkowity wygląd balkonu. Imitacja drewna nadała całej przestrzeni bardzo naturalnego charakteru. Dzięki takim deskom na balkonie uzyskano namiastkę natury, o którą tak ciężko w przypadku mieszkań w bloku. Całość będzi euzupełniona krzewami iglastymi co jeszcze bardziej podkreśli nowy – naturalny charakter przestrzeni.

elewacje drewnopodobne

Podobne artykuły

panele ścienne

Panele ścienne Antique Wood

Prezentujemy realizację z użyciem paneli ściennych Antique Wood. Panele zostały pomalowane dedykowaną lakierobejcą w kolorze bagiennym. Panele ścienne drewnopodobne Antydeska są przyklejone we wnęce (dookoła wnęki przyklejona jest imitacja cegły) i są one podświetlone od dołu, co sprawia, że trójwymiarowy wzór słojów drewna jest jeszcze lepiej eksponowany.

Learn More
antydeska galeria

Antydeska (rdzeń Knauf) Classic Wood – elewacja we Władysławowie

Przedstawiamy realizację z wykorzystaniem desek drewnopodobnych – elewacyjnych Antydeska Classic Wood (na rdzeniu Knauf). Panele zostały zainstalowane na domu wczasowym Rudnik we Władysławowie. Zastosowano tutaj subtelne malowanie w jasnym kolorze.

Learn More
imitacja drewnianej elewacji

Antydeska (rdzeń Knauf) Classic Wood – elewacja w Wałczu

Elewacja wykończona deskami drewnopodobnymi (na rdzeniu styropianowym Knauf) Antydeska Classic Wood. Deski podkładowo pomalowano białą farbą elewacyjną – akrylową, a następnie lakierobejcą w kolorze brązowym.

Learn More

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *