Antydeska Blog firmowy. Informacje o imitacji drewna.

deska styropianowa przekrój

Antydeska – styropianowa imitacja deski. Słów kilka o produkcie…

Zacznijmy od początku – wyjaśnijmy zatem czym są nasze produkty. W skrócie oferujemy: deski („płaskie”) i profile (kątowniki / ceowniki) wykonane ze styropianu i wyposażone w specjalną powłokę, która imituje drewno. Jakie zastosowanie mają takie deski styropianowe? Jakie są ich główne zalety i dlaczego warto je wybrać zamiast prawdziwego drewna? Zachęcamy do przeczytania artykułu.

deska styropianowa przekrój

 

Mamy kilka typów desek styropianowych. Antydeski, ze względu na ich przeznaczenie dzielimy na dwa rodzaje są to: profile dekoracyjne, oraz materiały specjalistyczne. Deski i profile dekoracyjne mają nieco cieńszą powłokę i pełnią funkcję ozdobną, natomiast materiały specjalistyczne są przeznaczone do trwałej inslacji w obiektach budowlanych (również na elewacjach). Rozróżniamy również wzór powłoki imitacji desek (wzór usłojenia), mamy tutaj do wyboru: wzór Classic Wood (klasyczne deski), oraz wzór Antique Wood – drewno z oznakami, że jest to starsze drewno, na które działały różne czynniki atmosferyczne.

deski elewacyjne panele ścienne

W sklepie internetowym antydeska.pl rozróżniamy nasze produkty ze względu na ich wykończenie. Sprzedajemy deski „surowe” – czyli niepomalowane lakierobejcą – mają one odcień szary i należy je pomalować dopiero po zainstalowaniu na ścianie, suficie lub elewacji, ale można również kupić gotowe deski, które zostały już pomalowane i wystarczy je zainstalować.

rodzaje imitacji desek

Pomalowane przez nas Antydeski są dostępne w kilku atrakcyjnych kolorach, dzięki czemu łatwo dopasować je do różnych projektów aranżacji wnętrz i fasady budynku.

kolory imitacji desek

Proponujemy kilka podstawowych kolorów:

 • bagienny
 • brązowy
 • piaskowy
 • pomarańczowy
 • purpurowy
 • oliwkowy
 • zielony

Jakie główne zalety ma imitacja desek?

Łatwy montaż

Drewnopodobne deski styropianowe są lekkie (dużo lżejsze od drewnianych desek) dzięki czemu ich montaż nie wymaga zastosowania żadnych stelaży. Montuje się je na zaprawę klejącą do styropianu (na elewacjach) lub na klej w piance do styropianu (wewnątrz pomieszczeń). Montaż jest zatem szybki i nie wymaga użycia wielu narzędzi.

Realistyczny wzór

Antydeskę charakteryzuje niesamowicie realny wygląd – w wielu przypadkach jest ona nie do odróżnienia w porównaniu z prawdziwym drewnem. Oba wzory (Classic i Antique) wyglądają bardzo realistycznie, a struktura słojów drewna jest jak w prawdziwych deskach. Nie jest istotne czy oglądasz Antydeski z bliska czy z większej odległości, bo w obu przypadkach wyglądają one jak deski z drewna.

Niska cena i brak dodatkowych kosztów

Koszt jaki musisz ponieść w celu wykończenia ścian lub elewacji Antydeskami jest stosunkowo niewielki. Prosty montaż (bez stelaży – wystarczy odpowiedni klej) redukuje szereg kosztów. Ponadto cena imitacji drewna jest niższa w porównaniu z wytrzymałymi, drewnianymi deskami. Warto również zaznaczyć, że Antydeski są trwałe i nie musisz ich systematycznie konserwować (tak jak prawdziwe drewno), więc tutaj znów odpada koszt, który musisz cyklicznie ponosić w przypadku desek z prawdziwego drewna.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej zachęcamy do lektury tego bloga. Chętnie odpowiemy też na wszelkie pytania. Wystarczy do nas napisać.

5 komentarzy

 1. Jacek Mazurkiewicz - Sierpień 4, 2015 6:41 pm

  Prosze o wiecej szczegółów odnośnie długości oraz cen za m2
  Tel 501654345

  Odpowiedz
 2. Szymecki Rafał - Sierpień 6, 2015 12:09 pm

  Witam serdecznie,

  Ile kosztuje m2 surowej niepomalowanej antydeski i czy mogę kupić we Wrocławiu?

  Pozdrawiam,

  Rafał Szymecki

  Odpowiedz
  • admin - Wrzesień 7, 2015 8:52 am

   aktualne ceny zawsze podajemy na stronie http://www.antydeska.pl,
   produkty można zamówić wyłącznie przez internet (strona firmowa podana powyżej)

   Odpowiedz
 3. brooman.pl - Marzec 1, 2017 3:04 pm

  Bardzo ciekawy wygląd. Swietne wykonanie.

  Odpowiedz

Have your say